“In Memoriam jūrų skautui Henrikui Glosui”

Į Amžinybės marias išplaukė  jūrų skauto, kapitono  laivelis. Užtikrintai, pasitikinčiai, ryžtingai vedė savo gyvenimo laivą brolis Henrikas Glosas (1930-2021).

Devynerių metų, užsirišęs vilkiuko kaklaraištį ir davęs priesaiką, iš to kelio nesitraukė. Kiek patarimų, pasakojimų ir gyvenimiškos išminties išgirdo jaunieji LSS skautai. Visad nuotaikingas, nestokojantis humoro, sugebantis išklausyti ir užjausti, brolis Henrikas buvo mėgiamas ir mylimas skautų tarpe. Pradėjus byrėti Jūrų skautų struktūrai jis liko ištikimas savo pagrindinei organizacijai, Lietuvos skautų sąjungai. Dėl savo patirties ir populiarumo buvo išrinktas ir LSS Tarybos pirmininku. Net ir sudėtingiausiose situacijose sugebėjo išlikti ramus ir nešališkas.

Sunkios ligos patale matėme kantrų, ištvermingą, bet nenustojantį juokauti žmogų. Ir optimizmą nešėsi į savo 92-uosius gyvenimo metus...

Broli Henrikai, gero vėjo Didžiajame Amžinybės vandenyne!